Kreatywne gadżety dla dzieci – jakie i dlaczego warto?

Pluszaki, lalki i samochody to zabawki, które każdemu dziecku w końcu się znudzą. Aby rozwijać wyobraźnię i umiejętności dziecka potrzeba czegoś więcej – gadżetów i zabawek, które wymagają inwencji twórczej i analitycznego myślenia, dając później satysfakcję i jednocześnie bardzo dużo radości.

Długopis 3D

O tym, że druk 3D wkracza w wiele gałęzi przemysłu mówią wszystkie media. Daje wiele możliwości i innowacyjnych rozwiązań, które są nie tylko trwalsze, ale często również tańsze, a jakością nie odbiegają od tradycyjnych metod produkcji. Obecnie drukuje się nie tylko drobne formy, ale nawet elementy samochodów i domy Więcej możemy się dowiedzieć tutaj -> druk 3d mjm.

Druk 3D przybrał także przystępną formę dla dzieci w postaci specjalnych długopisów. Pracują one podobnie jak standardowa drukarka 3D – rozpuszczają, a następnie ochłodzą plastik w wybranym kolorze, dzięki czemu można tworzyć dowolne formy i kształty. Łatwe użycie oraz niewielki rozmiar, który dopasowuje się do dłoni, czym zapewnia wygodne użytkowanie to doskonałe rozwiązanie, które zaangażuje każde dziecko do tworzenia fantastycznych rzeczy.
Długopis 3D sprawi też mnóstwo frajdy dorosłemu.

Zestaw do malowania piaskiem

Jeśli zwykłe kredki już się znudziły, to warto pomyśleć o czymś zupełnie nowym. Malowanie piaskiem da dziecku wiele radości, a będzie jednocześnie rozwijać zmysły artystyczne dziecka, ćwiczyć jego koncentrację oraz zdolności manualne. Zestawy posiadają zazwyczaj kilka woreczków piasku w różnych kolorach, dzięki czemu zabawa ma bardziej atrakcyjny dla dziecka wymiar, a także szablony, które ułatwiają dziecku zabawę. Taki zestaw to nie tylko doskonały pomysł na prezent, ale również świetny sposób na spędzanie wspólnego czasu. Tworzenie kolorowych form z pewnością pochłonie na długi czas nie tylko dzieci, ale również rodziców.

mechanizm

Figurki gipsowe do odlania

Podobnie, jak przy tworzeniu kształtów przy pomocy druku 3D, tak i w przypadku odlewania figurek pobudzana jest kreatywność dzieci, a powstałe kształty mogą stanowić ozdobę pokoju dziecięcego. Odlewanie figurek to łatwa i przyjemna zabawa, ale również bezpieczna. W zestawach znajdują się zazwyczaj gips i plastikowe foremki, przy pomocy których będzie można uzyskać odpowiedni kształt figurki. A farbki, pędzelki i brokaty, które służą do ozdabiania. Cały proces od odlania figurek aż po ich pomalowanie angażuje dziecko w pełni i daje mu mnóstwo satysfakcji. Zrobienie całej figurki od początku do końca to dla maluszka spory wyczyn, który niesie ze sobą radość i szeroki uśmiech.

Warto pamiętać, że nic nie ulepsza zabawy tak, jak wspólnie spędzony czas. Bez względu na to, czy dziecko otrzyma długopis do druku 3D, figurki do odlewania czy jeszcze coś innego ważne jest, by kreatywność rozwijała się przez wspólną zabawę. Zaangażowanie rodzica będzie wspaniałym dodatkiem, który sprawi dziecku jeszcze więcej radości. Wpłynie to nie tylko na wzajemne relacje, ale także na jeszcze lepszą koncentrację, ćwiczenie precyzji i koordynacji ruchowej.